KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15565181
nr 1556 5181
Henrik Hillbom
(1863-1948), Sverige
Henrik Hillbom (1863-1948), Kvinnoporträtt, (efter foto). Empireram, Blandteknik, bildmått: 22x17 cm, yttermått inklusive ram: 40x35 cm. Signerad
Henrik Hillbom, svensk-amerikansk bildkonstnär född 1863, död 1948.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 21 augusti 2023
kl 20:03:29
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Henrik Hillbom
Läs mer om Henrik Hillbom